
Termostat, RT14
017-510366
Temperaturområde [°C]: -5 - 30, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Typ av givare: Fjärrbulbgivare, Längd på kapillärrör [mm]: 10000, Kapslingsgrad IP: IP66
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: RT, RT
017-510366
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal per förpackningsformat | 9 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. vid max. område [°C] [Max] | 10.0 °C |
| Diff. vid max. område [°C] [Min] | 2.0 °C |
| Diff. vid min. område [°C] [Max] | 8.0 °C |
| Diff. vid min. område [°C] [Min] | 2.0 °C |
| Differens typ | Justerbar |
| El. ansl. strl. | 2xPg 13.5 |
| Elektr. ansl. Utv./Inv. | Hona |
| Elektr. spec. standard | EN 60947-4/-5 |
| Elektrisk anslutning | Kabelförskruvning |
| Elektrisk anslutning, standard | DIN 40430 |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Fyllning typ | Adsorption |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 3/8 x 6 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 9.5 x 150 mm |
| Godkännande | CCCCECMIMEACGLLLC CDC EURO-TYSKLVDNKKRMRSRoHSRoHS KinaTYSK |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. längd på kapillärrör, fraktion [tum] | 393 11/16 in |
| Kapslingsgrad IP | IP66 |
| Kontakt belastning | AC15=3 A, 400 VAC1=10 A, 400 VAC3=4 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=28 A, 400 V |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Längd på kapillärrör [mm] | 10000 mm |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Material Description | RT14 Thermostat M/9 |
| Max. givartemperatur [°C] | 150 °C |
| Max. givartemperatur [°F] | 302.0 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 70 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -50 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 158 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -58 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktbeskrivning | Termostat |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | RT14 |
| Reset | Auto |
| SCIP ID nr | c4c20ce6-4a07-4caa-9394-1e7d8b13ffec |
| SCIP-dokumentproduktnamn | RT Thermo & RT Diff. Thermo |
| Servicerbar | Kontaktsystem |
| SS-EN60947 elektriska egenskaper | Isolering: 400VFöroreningsgrad: 3Märkimpulsspänning: 4kVKortslutningsskydd, säkring: 10A |
| SS-EN60947 kopplingsegenskaper | Flex., hylsor: 0,2–1,5mm2Flex., inga hylsor: 0,2–2,5mm2Solid/tvinnad: 0,2–2,5mm2 |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 30 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | -5 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 86 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | 23 °F |
| Typ av givare | Fjärrbulbgivare |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 1.48 Kilogram |
| Nettovikt | 1.36 Kilogram |
| Volym | 4.643 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428519212 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |