
Termostat, RT101
017-502266
Temperaturområde [°C]: 25 - 90, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Typ av givare: Fjärrbulbgivare, Längd på kapillärrör [mm]: 5000, Kapslingsgrad IP: IP66
017-502266
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal per förpackningsformat | 15 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diff. vid max. område [°C] [Max] | 20.0 °C |
| Diff. vid max. område [°C] [Min] | 3.5 °C |
| Diff. vid min. område [°C] [Max] | 10.0 °C |
| Diff. vid min. område [°C] [Min] | 2.4 °C |
| Differens typ | Justerbar |
| Dykrör, min. längd [mm] | 112 mm |
| Dykrör, min. längd [tum] | 4 13/32 in |
| El. ansl. strl. | 2xPg 13.5 |
| Elektr. ansl. Utv./Inv. | Hona |
| Elektr. spec. standard | EN 60947-4/-5 |
| Elektrisk anslutning | Kabelförskruvning |
| Elektrisk anslutning, standard | DIN 40430 |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Fyllning typ | Adsorption |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 3/8 x 4 1/4 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 9.5 x 110 mm |
| Godkännande | BVCCCCECMIMDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLVDNKKRMRSRoHSRoHS KinaTYSK |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. längd på kapillärrör, fraktion [tum] | 196 7/8 in |
| Kapslingsgrad IP | IP66 |
| Kontakt belastning | AC15=3 A, 400 VAC1=10 A, 400 VAC3=4 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=28 A, 400 V |
| Kontaktfunk. | SPDT |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Längd på kapillärrör [mm] | 5000 mm |
| Material Description | TERMOSTAT RT 101 5M KAP.RÖR |
| Max. givartemperatur [°C] | 300 °C |
| Max. givartemperatur [°F] | 572.0 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 70 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -50 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 158 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -58 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktbeskrivning | Termostat |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | RT101 |
| Reset | Auto |
| SCIP ID nr | c4c20ce6-4a07-4caa-9394-1e7d8b13ffec |
| SCIP-dokumentproduktnamn | RT Thermo & RT Diff. Thermo |
| Servicerbar | Kontaktsystem |
| SS-EN60947 elektriska egenskaper | Isolering: 400VFöroreningsgrad: 3Märkimpulsspänning: 4kVKortslutningsskydd, säkring: 10A |
| SS-EN60947 kopplingsegenskaper | Flex., hylsor: 0,2–1,5mm2Flex., inga hylsor: 0,2–2,5mm2Solid/tvinnad: 0,2–2,5mm2 |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 90 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | 25 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 194 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | 77 °F |
| Typ av givare | Fjärrbulbgivare |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 1.092 Kilogram |
| Nettovikt | 0.98 Kilogram |
| Volym | 2.685 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423119486 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |