
Patronpressostat, ACB, 26.2 bar, 20 bar
061F9713
Högre aktivt tryck [bar]: 26.2, Lägre aktivt tryck [bar]: 20, Reset: Manuell, Kontaktfunk.: SPST(NC), Tryckansl. typ: Flare, Tryckansl.: 1/4 in, Elektrisk anslutning: Kabel, Kapslingsgrad IP: IP65
061F9713
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal per förpackningsformat | 20 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk anslutning | Kabel |
| EU RoHS-undantagsklausul | 6(c) |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | C UL US UL60730CECE 0035PEDTÜV |
| Högre aktivt tryck [bar] | 26.20 bar |
| Högre aktivt tryck [psi] | 380 psi |
| Hus | EPOXITYP |
| Innehåller batterier | No |
| Kabel längd | 59.06 in |
| Kabelfärg | Svart |
| Kabellängd [m] | 1.500 m |
| Kabeltyp | AWG18 |
| Kapslingsgrad IP | IP65 |
| Köldmedium | R1234yfR1234zeR125R1270R134aR22R290R32R404AR407CR407HR410AR438AR444BR448AR449AR452AR452BR454AR454BR454CR455AR457AR513AR516AR600R600aR601a |
| Kontakt belastning | AC=6 A, 250 V |
| Kontaktfunk. | SPST(NC) |
| Lägre aktivt tryck [bar] | 20.00 bar |
| Lägre aktivt tryck [psi] | 290 psi |
| Material Description | ACB Cartridge Switch 2UB813MW I/20 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 45.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 653 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 135 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -55 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 275 °F |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -70 °F |
| Oljefria köldmedier | R134aR513A |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 85 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -30 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 185 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -20 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes with exemptions |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes with exemptions |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Patronpressostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | ACB |
| Reset | Manuell |
| SCIP ID nr | 3214dac9-e7f5-4553-abfe-56ba718eab3c |
| SCIP-dokumentproduktnamn | ACB/LCB, Cartridge pressure switch, flare connection |
| Servicerbar | Nej |
| Smörjmedelskompatibilitet | Oljefria tillämpningar |
| Specification nyckel | ACB-2UB813MW |
| Sprängtryck [bar] | 200.0 bar |
| Sprängtryck [psig] | 2900 psig |
| Tryck Utvändig/Invändig | Hona |
| Tryckansl. | 1/4 in |
| Tryckansl. noteringar | Deflator |
| Tryckansl. typ | Flare |
| Tryckområde, kategori | Högtryck |
| UL-certifiering | Yes |
| UL-godkända köldmedier | R1234yfR125R1270R134aR22R290R32R404AR407CR407HR410AR438AR444BR448AR449AR452AR452BR454AR454BR454CR455AR457AR513AR516AR600R600a |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.097 Kilogram |
| Nettovikt | 0.094 Kilogram |
| Volym | 0.394 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428518703 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |