
BE
018F7917
电气连接: EN 175301-803, 供电电压 [V] AC: 240, 机箱防护等级 IP: IP67
018F7917
产品规格
特性 | 值 |
|---|---|
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE 类别 | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Material Description | Coil BE240AS 240V 50Hz |
| Product line | 14 |
| REACH 候选清单物质 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 卷宗产品名称 | Solenoid coils |
| SCIP 卷宗编号 | 23785618-b379-4da7-a913-ecd40c8fae6d |
| 产品描述 | Magnetic coils |
| 产品类型 | Magnetic coil |
| 产品系列 | Accessories |
特性 | 值 |
|---|---|
| 供电电压 [V] AC | 240 V |
| 包含电池 | No |
| 在 WEEE 范围内 | Yes |
| 审批 | Standard |
| 描述 | Coil BE240AS 240V 50Hz |
| 机箱防护等级 IP | IP67 |
| 电气连接 | EN 175301-803 |
| 类型名称 | BE |
| 频率 [Hz] | 50 Hz |
一般规格
特性 | 值 |
|---|---|
| 毛重 | 0.29 千克 |
| 净重 | 0.272 千克 |
| 容积 | 0.302 公升 |
特性 | 值 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428170895 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |