
VXe Solo H (A237), Type 1, Heating controller name: ECL 310 / A237
145F4440
Product Type: VXe Solo H (A237), Type 1, 16 bar, 120 °C, ECL 310 / A237, AVQM 15, AMV 150
145F4440
产品规格
特性 | 值 |
|---|---|
| Application type | Indirect Heating |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH 管道尺寸 | Ø18 |
| DH 连接尺寸 | 3/4" |
| DH 连接类型 | External thread |
| EU RoHS 合规性 | Yes with exemptions |
| HE 控制类型 | Electronic |
| HE 管道尺寸 | Ø18 |
| HE 连接尺寸 | 3/4" |
| HE 连接类型 | Internal thread |
| Heating capacity [kW] | 20 kW |
| Heating Control valve | AVQM 15 |
| Heating control valve kvs value [m³/h] | 1.60 m³/h |
| HEX 供热钎焊材料 | Brazed copper |
| Material Description | VXe Solo H, type 1, ECL310/A237 |
| Material Description (Short Te | VXe Solo H, Type 1 |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 候选清单物质 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| UL 认证 | No |
| 一次侧标称压力 [bar] | 16 bar |
| 一次侧连接方向 | Bottom |
| 不带顶盖宽度 [mm] | 550 mm |
| 不带顶盖深度 [mm] | 315 mm |
| 不带顶盖高度 [mm] | 785 mm |
特性 | 值 |
|---|---|
| 中国 RoHS 合规性 | Out of scope |
| 二次侧标称压力 [bar] | 6 bar |
| 产品类型 | VXe Solo H (A237) |
| 产品系列 | Small Stations |
| 供暖驱动器 | AMV 150 |
| 供水温度结构[°C] | 120 °C |
| 供热换热器类型 | XB06H-1 26 |
| 供热控制器名称 | ECL 310 / A237 |
| 供热泵品牌 | Grundfos |
| 供热泵类型 | UPM3 Auto 15-70 130 |
| 供电电压 [V] AC | 230 V |
| 保温材料 | Polypropylene |
| 制冷量 [kW] | 20.0 kW |
| 包含电池 | No |
| 压差控制器 | Integrated in control valve |
| 在 WEEE 范围内 | No |
| 工作站尺寸类型 | Type 1 |
| 带顶盖宽度 [mm] | 550 mm |
| 带顶盖深度 [mm] | 315 mm |
| 带顶盖高度 [mm] | 785 mm |
| 描述 | VXe Solo H, ECL310/A237, Type 1 |
| 欧盟 RoHS 豁免条款 | 6(c) |
| 连接方向 | Bottom |
| 顶盖材料 | Polypropylene |
一般规格
特性 | 值 |
|---|---|
| 毛重 | 38 千克 |
| 净重 | 36 千克 |
| 容积 | 173.91 公升 |
特性 | 值 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424284879 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |