
VX Solo H OP, without key, Type 2, Heating controller name: ECL 310
004U8659
Product Type: VX Solo H OP, without key, Type 2, 16 bar, 110 °C, ECL 310, AVQM 15, AMV 13
004U8659
产品规格
特性 | 值 |
|---|---|
| Application type | Indirect Heating |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH 管道尺寸 | Ø18 |
| DH 连接尺寸 | 3/4" |
| DH 连接类型 | External thread |
| EU RoHS 合规性 | Yes with exemptions |
| HE 控制类型 | Electronic |
| HE 管道尺寸 | Ø18 |
| HE 连接尺寸 | 3/4" |
| HE 连接类型 | Internal thread |
| Heating capacity [kW] | 30 kW |
| Heating Control valve | AVQM 15 |
| Heating control valve kvs value [m³/h] | 4.00 m³/h |
| HEX 供热钎焊材料 | Brazed copper |
| Material Description | VX-Solo H OP ECL310 AVQM AVM13 STW |
| Material Description (Short Te | VX Solo H OP, Type 2, ECL310, STW, w/o App key |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 候选清单物质 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| UL 认证 | No |
| 一次侧标称压力 [bar] | 16 bar |
| 一次侧连接方向 | Top and bottom |
| 不带顶盖宽度 [mm] | 525 mm |
| 不带顶盖深度 [mm] | 250 mm |
| 不带顶盖高度 [mm] | 760 mm |
| 中国 RoHS 合规性 | Out of scope |
| 二次侧标称压力 [bar] | 6 bar |
| 产品类型 | VX Solo H OP, without key |
| 产品系列 | Small Stations |
特性 | 值 |
|---|---|
| 供暖驱动器 | AMV 13 |
| 供水温度结构[°C] | 110 °C |
| 供热换热器类型 | XB06H-1 40 |
| 供热控制器名称 | ECL 310 |
| 供电电压 [V] AC | 230 V |
| 保温材料 | EPDM |
| 制冷量 [kW] | 30.0 kW |
| 包含电池 | No |
| 包装宽度 [mm] | 840 mm |
| 包装深度 [mm] | 620 mm |
| 包装高度 [mm] | 420 mm |
| 压差控制器 | Integrated in control valve |
| 在 WEEE 范围内 | No |
| 备注 | Indir. HE, without pump, with safety function |
| 家庭数量 [最低] | 1 |
| 家庭数量 [最高] | 1 |
| 工作站尺寸类型 | Type 2 |
| 带顶盖宽度 [mm] | 550 mm |
| 带顶盖深度 [mm] | 380 mm |
| 带顶盖高度 [mm] | 760 mm |
| 描述 | VX-Solo H OP ECL310 Type 2, with Cover and STW |
| 欧盟 RoHS 豁免条款 | 6(c) |
| 热交换器测试压力 [bar] | 38 bar |
| 连接方向 | Top and bottom |
| 顶盖材料 | White-lacquered steel sheet |
| 顶盖选择 | Included |
| 额外的信息 | CoverPipe insulationSafety valve |
一般规格
特性 | 值 |
|---|---|
| 毛重 | 40 千克 |
| 净重 | 38 千克 |
| 容积 | 225.781 公升 |
特性 | 值 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5714279487824 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |