
VX Solo 22 H OP (P330), Type 3, Heating controller name: ECL 310 / P330
145G4709
Product Type: VX Solo 22 H OP (P330), Type 3, 16 bar, 120 °C, ECL 310 / P330, AVQM 20, AMV 10
145G4709
产品规格
特性 | 值 |
|---|---|
| Application type | Indirect Heating |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH 管道尺寸 | Ø22 |
| DH 连接尺寸 | 1" |
| DH 连接类型 | External thread |
| EU RoHS 合规性 | Yes with exemptions |
| HE 控制类型 | Electronic |
| HE 管道尺寸 | Ø22 |
| HE 连接尺寸 | 1" |
| HE 连接类型 | Internal thread |
| Heating Control valve | AVQM 20 |
| Heating control valve kvs value [m³/h] | 6.30 m³/h |
| HEX 供热钎焊材料 | Brazed copper |
| Material Description | VX Solo22H OP ECL310/P330 75kW Sonometer |
| Material Description (Short Te | VX Solo22H OP, ECL310/P330, 75kW, HM |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 候选清单物质 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| UL 认证 | No |
| 一次侧标称压力 [bar] | 16 bar |
| 一次侧连接方向 | Bottom |
| 不带顶盖宽度 [mm] | 545 mm |
| 不带顶盖深度 [mm] | 385 mm |
特性 | 值 |
|---|---|
| 不带顶盖高度 [mm] | 1037 mm |
| 中国 RoHS 合规性 | Out of scope |
| 二次侧标称压力 [bar] | 6 bar |
| 产品类型 | VX Solo 22 H OP (P330) |
| 产品系列 | Small Stations |
| 供暖驱动器 | AMV 10 |
| 供水温度结构[°C] | 120 °C |
| 供热换热器类型 | XB37M-1 50 |
| 供热控制器名称 | ECL 310 / P330 |
| 供电电压 [V] AC | 230 V |
| 保温材料 | EPDM |
| 包含电池 | No |
| 压差控制器 | Integrated in control valve |
| 在 WEEE 范围内 | No |
| 工作站尺寸类型 | Type 3 |
| 带顶盖宽度 [mm] | 600 mm |
| 带顶盖深度 [mm] | 400 mm |
| 带顶盖高度 [mm] | 1037 mm |
| 欧盟 RoHS 豁免条款 | 6(c) |
| 连接方向 | Bottom |
| 顶盖材料 | White-lacquered steel sheet |
一般规格
特性 | 值 |
|---|---|
| 毛重 | 52 千克 |
| 净重 | 50 千克 |
| 容积 | 390.142 公升 |
特性 | 值 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162533291 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |