
限流器, RTD-BR, 旁通, DN 20/15
013L1916
Assembled by-pass restrictor, DN20/15
013L1916
产品规格
特性 | 值 |
|---|---|
| CE 认证 | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Kv 值 [m³/h] | 15.10 m³/h |
| Material Description | Assembled By-Pass Restrictor, DN20/15 |
| Product line | 03 |
| UL 认证 | No |
| 中国 RoHS 合规性 | Out of scope |
| 产品类型 | RTD-BR |
| 产品系列 | 限流器 |
| 包含电池 | No |
特性 | 值 |
|---|---|
| 工作压力 [bar] [最高] | 10 bar |
| 应用 | 单管系统 |
| 接口尺寸 | DN 20/15 |
| 描述 | Assembled by-pass restrictor, DN20/15 |
| 水流温度 [°C] [最高] | 120 °C |
| 流量限制类型 | 旁通 |
| 测试压力 [bar] | 16 bar |
| 连接尺寸不足 | G 3/4 |
| 连接尺寸超出 | G 3/4 |
一般规格
特性 | 值 |
|---|---|
| 毛重 | 0.294 千克 |
| 净重 | 0.294 千克 |
特性 | 值 |
|---|---|
| 容积 | 0.294 公升 |
| EAN/UPC | 5702420083131 |