
HPBV, 公称压力 [bar]: 16, 40 mm, 1 bar - 3 bar
003H6007
High pressure by-pass valve
003H6007
产品规格
特性 | 值 |
|---|---|
| China RoHS exemption clause | 7.3 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS 合规性 | Yes with exemptions |
| Material Description | 压差旁通阀 |
| Product line | 08 |
| REACH 候选清单物质 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 卷宗编号 | 96ca0d96-053f-402a-aeb3-e881573a74ac |
| 中国 RoHS 合规性 | Yes with exemptions |
| 产品类型 | HPBV |
特性 | 值 |
|---|---|
| 产品系列 | 压力流量控制器 |
| 公称压力 [bar] | 16 bar |
| 包含电池 | No |
| 压力设定范围 [bar] [最低] | 1.00 bar |
| 压力设定范围 [bar] [最高] | 3.00 bar |
| 描述 | High pressure by-pass valve |
| 欧盟 RoHS 豁免条款 | 6(c) |
| 直径 [mm] | 40 mm |
一般规格
特性 | 值 |
|---|---|
| 毛重 | 1.3 千克 |
| 净重 | 1.27 千克 |
| 容积 | 1.445 公升 |
特性 | 值 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162277591 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |