
HPBV, 公称压力 [bar]: 16, 25 mm, 0.5 bar - 2.5 bar
003H6005
HPBV
003H6005
产品规格
特性 | 值 |
|---|---|
| China RoHS exemption clause | 7.3 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS 合规性 | Yes with exemptions |
| Material Description | 热泵用大压差旁通阀 |
| Product line | 08 |
| REACH 候选清单物质 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 卷宗编号 | 96ca0d96-053f-402a-aeb3-e881573a74ac |
| 中国 RoHS 合规性 | Yes with exemptions |
| 产品类型 | HPBV |
特性 | 值 |
|---|---|
| 产品系列 | 压力流量控制器 |
| 公称压力 [bar] | 16 bar |
| 包含电池 | No |
| 压力设定范围 [bar] [最低] | 0.50 bar |
| 压力设定范围 [bar] [最高] | 2.50 bar |
| 描述 | HPBV |
| 欧盟 RoHS 豁免条款 | 6(c) |
| 直径 [mm] | 25 mm |
一般规格
特性 | 值 |
|---|---|
| 毛重 | 0.704 千克 |
| 净重 | 0.663 千克 |
| 容积 | 1.116 公升 |
特性 | 值 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428567220 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |