压力控制式水阀, VWR, 15 bar - 29 bar
061L5051
控制压力范围 [巴]: 15 - 29, 包装方式: 多包装, 每包数量: 20
061L5051
产品规格
特性 | 值 |
|---|---|
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS 合规性 | Out of scope |
| Kv 值 [立方米/小时] | 1.270 m³/h |
| Material Description | VWR Water Reg. Valve 1203G |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH 候选清单物质 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 卷宗产品名称 | WVS/WVTS |
| SCIP 卷宗编号 | f7d782f1-04df-4c40-bfe2-ea3a06dce79f |
| 中国 RoHS 合规性 | Out of scope |
| 产品名称 | 压力控制式水阀 |
特性 | 值 |
|---|---|
| 产品类型 | VWR |
| 产品系列 | 水调节阀 |
| 包含电池 | No |
| 包装方式 | 多包装 |
| 控制压力范围 [巴] [最大] | 29.00 bar |
| 控制压力范围 [巴] [最小] | 15.00 bar |
| 每包数量 | 20 pc |
| 类型名称 | VWR-1203G |
| 连接尺寸 [in] | 3/8 in |
| 连接类型 | Rc |
一般规格
特性 | 值 |
|---|---|
| 毛重 | 0.721 千克 |
| 净重 | 0.685 千克 |
| 容积 | 0.684 公升 |
特性 | 值 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428270205 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |