
DEVIreg™ 233
19112321
Displaytyp: INGEN DISPLAY
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Termostater
Rekommenderat byte: 140F1170
19112321
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 2-pole switch | nej |
| Applikation | Floor heating |
| Beskrivning | DEVIreg™ 233,w.room sensor White front |
| Bredd [mm] | 0.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | CE |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DIN mounting | nej |
| Displaytyp | INGEN DISPLAY |
| Djup [mm] | 31 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP Class | 41 |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Föroreningsgrad | 2 |
| Frost protection [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CE |
| Höjd [mm] | 71 mm |
| Hysteresis (+/-) | 0.40 |
| Indicator type | LED |
| Inductive load | cos φ= 0.3 max 1A |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Kultryckstest temperatur [°C] | 75 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 65 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -20 °C |
| Material Description | Devireg 233,w.room sensor White front, b |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 40 °C |
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | 0 °C |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 95 mm |
| Paket, djup [mm] | 140 mm |
| Paket, höjd [mm] | 85 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIreg™ 233 |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg™ 233 |
| Reglertyp | Hysteresis |
| Relay switch | 1-pole |
| Resistive load max [A] | 13 A |
| Scale Setting | 0 - 6 |
| Sensor definition point [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| Standby power consumption [W] [Max] | 1.70 W |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 220 V |
| Temperature - room [°C] [Max] | 45 °C |
| Temperature - room [°C] [Min] | 5 °C |
| Terminal cable size max [mm²] | 2 x 2.5 |
| Typ av givare | Floor |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.202 Kilogram |
| Nettovikt | 0.2 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 1.131 Liter |
| EAN/UPC | 5703466168981 |