
4-vägs reverserande ventil, STF-0204G3
061L1145
Medietemperaturområde [°C]: -20 - 120, MaxOPD [bar]: 31, MinODP [bar]: 3.43, Sugledning, ansl.storlek [tum]: 5/8, Konstruktionskonfig. Stil: D
061L1145
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 32 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Evap./kond., ansl.storlek [mm] | 16,03 |
| Evap./kond., ansl.storlek [tum] | 5/8 |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | CEVDE |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 6.90 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 5.89 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 9.71 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 8.30 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 8.92 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 7.73 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 12.58 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk2)[kW] | 10.90 kW |
| Kap. villkor 1 [°C] | 0°C sub-cooling38°C condensing5°C evaporating5°C super-heat |
| Kap. villkor 2 [°C] | 54,4 °C condensing5°C sub-cooling5°C super-heat7,2°C evaporating |
| Köldmedium | R134aR22R404AR407CR410A |
| Konstruktionskonfig. Stil | D |
| Material Description | STF 4-Way Rev. Valve 0204G I/32 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 45.0 bar |
| Max.läckage [cm³/min] | 1500 cm³/min |
| MaxOPD [bar] | 31.0 bar |
| MaxOPD [psi] | 450.0 psi |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| MaxOPD [psig] | 450 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 120 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -20 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 248 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -4 °F |
| MinODP [bar] | 3.430 bar |
| MinODP [psi] | 50.000 psi |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Processanslutning, material | Koppar |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | 4-vägs reverserande ventiler |
| Produktnamn | 4-vägs reverserande ventil |
| Produkttyp | STF |
| Spole | Nej |
| Stöttålighet, standard | JIS C 60068-2-27 |
| Sugledning, ansl.storlek [mm] | 16.03 mm |
| Sugledning, ansl.storlek [tum] | 5/8 |
| Typbeteckning | STF-0204G3 |
| Utsläppsansl., storlek [mm] | 9.70 mm |
| Utsläppsansl., storlek [tum] | 3/8 in |
| Utsläppsansl., typ | Hona |
| Vibrationsstabilitet [m/s²] | 19.6 m/s² |
| Vibrationstest, standard | JIS C 60068-2-6 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.402 Kilogram |
| Nettovikt | 0.382 Kilogram |
| Volym | 1.786 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428273947 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |