
Fläkthastighetsregulator, RGE
061H3048
Fabriksinställning [bar]: 32, Antal faser: 1, P-band max. [bar]: 9, Regleringsområde [bar] Pe [Max]: 39, Regleringsområde [bar] Pe [Min]: 16, Typbeteckning: RGE-Z1L6-7DS
061H3048
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal faser | 1 |
| Antal per förpackningsformat | 27 antal |
| Antal plintar [st] | 2 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Fabriksinställning [psig] | 464.0 psig |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Godkännande | CE |
| Hus | STÄNGD |
| Innehåller batterier | No |
| Kapslingsgrad IP | IP54 |
| Köldmedium | R407HR410AR449BR450AR513A |
| Längd på kapillärrör [mm] | 900 mm |
| Längd på kapillärrör [tum] | 35.4 in |
| Material Description | RGE Fan Speed Controller Z1L6-7DS |
| Max. Arbetstryck [bar] | 47.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 681 psig |
| Max. strömutgång/fas [A] | 2 A |
| Min. hastighet, inställning [%] | 35%@60Hz45%@50Hz |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| P-band max. [bar] | 9.0 bar |
| P-band max. [psi] | 131.0 psi |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Elektroniska regulatorer |
| Produktnamn | Fläkthastighetsregulator |
| Produkttillbehör | Nej |
| Produkttyp | RGE |
| Regleringsområde [bar] Pe [Max] | 39.00 bar |
| Regleringsområde [bar] Pe [Min] | 16.00 bar |
| Regleringsområde [MPa] Pe [Max] | 3.90 MPa |
| Regleringsområde [MPa] Pe [Min] | 1.60 MPa |
| Regleringsområde [psig] Pe [Max] | 566.00 psig |
| Regleringsområde [psig] Pe [Min] | 232.00 psig |
| Servicerbar | Nej |
| Sprängtryck [bar] | 131.0 bar |
| Sprängtryck [psig] | 1900 psig |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 200 V |
| Tryck ingång ansl. std. | DIN 8906 |
| Tryck ingång ansl. typ | Flare |
| Tryck ingång Int./Exter. | Invändig |
| Tryckansl. noteringar | med Schrader |
| Tryckingång, ansl.storlek [tum] | 1/4 |
| Typbeteckning | RGE-Z1L6-7DS |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.42 Kilogram |
| Nettovikt | 0.419 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 0.998 Liter |
| EAN/UPC | 5702428275705 |