
Stegventildrivenhet, EKE 1P
080G0325
Digitala ingångar (DI) [pc]: 2, Analoga ingångar (Al) [pc]: 4, Tryckgivarstöd: Ratiometrisk 0,5–4 V DC
080G0325
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | 2,2',6,6'-tetrabromo-4,4'-isopropylidenediphenol (CAS no. 79-94-7)6,6'-di-tert-butyl-2,2'-methylenedi-p-cresol (CAS no. 119-47-1)Diboron trioxide (B2O3, CAS no. 1303-86-2)Lead (CAS no. 7439-92-1)Lead monoxide (PbO, CAS no. 1317-36-8) |
| Analoga ingångar (Al) [pc] | 4 antal |
| Annan RoHS-dokumentation | EAEU RoHS |
| Antal per förpackningsformat | 16 antal |
| Antal temperaturgivare | 2 |
| Antal tryckgivare | 1 |
| Används för produkt | CCMCCMTCTRETSKVS |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Digital utgång (DO) [pc] | 1 antal |
| Digitala ingångar (DI) [pc] | 2 antal |
| Display – tillval | MMIGRS2 |
| Display fram | Nej |
| Division | 25 |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Gateway-alternativ | MMIMYK |
| Godkännande | C-TICKCEEACLLC CDC EURO-TYSKRoHS |
| Innehåller batterier | No |
| Kapslingsgrad – Obs! | IP40 för hölje |
| Kommunikat. | Modbus RS485 RTURJ11 (CAN) to User Interface |
| Material Description | EKE-1P, Stepper valve extension module |
| Matningsspänning [V] AC | 24 V |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Matningsspänning [V] DC | 24.00 V |
| Monteringsmetod | DIN-skena |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| PFAS-halt [Ja/Nej] | No |
| Product line | Electronic Controllers and Services |
| Produktegenskaper | LarmhanteringKapacitetssignal från masterAvfrostningssekvensExt. referens, temp/SH-regleringBegränsningsfunktionerManuell driftPreset ODReversibelt system med 1 EXVServicelägeStartÖverhettningsreferensenVentildrivenhet: Referens för ytterdiameter |
| Produktgrupp | Elektronisk ventilreglering |
| Produktnamn | Stegventildrivenhet |
| Produktspråk | KinesiskaEngelskaFranskaTyskaItalienskaPortugisiskaRyskaSpanska |
| Produkttillbehör | Electron. control accessories |
| Produkttyp | EKE 1P |
| Programmeringsverktyg | Koolprog |
| Reservbatteri [V] DC [Max] | 24 V |
| Reservbatteri [V] DC [Min] | 18 V |
| SCIP ID nr | 2958c85c-58cb-41c4-b5b8-d132b5c2dee4 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | EKE-1P, Stepper valve extension module |
| Servicerbar | Nej |
| Temp. givare, stöd | Pt 1000 |
| Tryckgivarstöd | Ratiometrisk 0,5–4 V DC |
| Typ av analoga ingångar | Spänning |
| Ventilutgång | CCM 10CCM 20CCM 30CCM 40CCMT 0CCMT 1CCMT 16CCMT 2CCMT 24CCMT 30CCMT 3LCCMT 4CCMT 42CCMT 5LCCMT 8CCMT8LCTR 20ETS 100ETS 100CETS 12.5ETS 12CETS 24CETS 25ETS 250ETS 25BETS 25CETS 400ETS 50ETS 50CETS 6KVS 15KVS 2CKVS 3CKVS 42 |
| Ytterligare information | Shared power supplySignal share via hardwire |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.296 Kilogram |
| Nettovikt | 0.134 Kilogram |
| Volym | 1.96 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428673730 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |