
Givare
080G0206
Används för produkt: MCX-serien, Förpackningsformat: Industripack, Antal per förpackningsformat: 10
080G0206
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 10 antal |
| Används för produkt | MCX-serien |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | CE |
| Innehåller batterier | No |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Kabellängd [m] | 3.000 m |
| Material Description | ACCPBT Probe NTC IP68 6x40 3m - I/P 10 |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgrupp | Givare |
| Produktnamn | Temperaturgivare |
| Produkttyp | Tillbehör |
| Typbeteckning | ACCPBT |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.037 Kilogram |
| Nettovikt | 0.036 Kilogram |
| Volym | 0.151 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423285983 |
| Proposition 65 | No significant risk |