
OP-HGM125D39V
115F0177
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R22, Kompressor, strömtillförsel (V): 380/3/60
115F0177
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal fläktar | 2 |
| Beskrivning | OP-HGM125D39V |
| Compressor model | MT125-9 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | V |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 500 W |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 600 W |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 3.50 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/60 |
| Fläktdiameter (mm) | 600 mm |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 400 V |
| Innehåller batterier | No |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Köldmedium | R22 |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 380/3/60 |
| Lågt värde för nominell spänning vid 60Hz [V] | 380 V |
| Luftflöde vid 60Hz (m³/h) | 13980 m³/h |
| Material Description | CONDENSING UNIT HGM125D39V |
| Model number | OP-HGM125D39V |
| Mottagningsvolym [l] | 18.0 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ D39 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | MBP |
| Typ av kondensor | Q8 |
| Version | D39 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 247 Kilogram |
| Nettovikt | 229 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 974.4 Liter |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |