
OP-MCRN086MTA02E
114X5737
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R404A; R407C; R452A; R407A; R134a; R407F; R513A; R448A; R449A, Kompressor, strömtillförsel (V): 400/3/50
114X5737
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)N,N-dimethylacetamide (CAS no. 127-19-5)Cobalt dichloride (CAS no. 7646-79-9) |
| Anslutningstyp | LÖDNING |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-MCRN086MTA02E |
| Bredd [mm] | 1200.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Compressor model | MTZ050-4 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | E |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 220 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 230 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 207 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.97 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläkt, uteffekt vid 50Hz (W) | 65 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 500.000 mm |
| Fläktkåpa/typ av galler | Kåpa |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | CEEAC |
| Godkännande av köldmediebehållare | CE |
| Högt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 440 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R404AR452AR513AR449AR448AR407FR407CR407AR134a |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 400/3/50 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Lågt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 360 V |
| Längd [mm] | 800.0 mm |
| Låst rotor, A | 47 A |
| Ljudnivå vid 50Hz (db(A)) | 84 dBA |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 4300 m³/h |
| Material Description | OP-MCRN086MTA02E |
| Max. likström | 13.22 A |
| Model number | OP-MCRN086MTA02E |
| Mottagningsvolym [l] | 7.3 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A02 |
| SCIP ID nr | dc80848b-0456-4612-8583-9052537cdae7 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | OPTYMA A02 G7 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 50Hz [V] | 360 V |
| Spänning 50Hz [V] [Max] | 440 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 7/8 in |
| Tillämpningar | MBP |
| Total höjd [mm] | 837.0 mm |
| Typ av kondensor | G7 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/2 in |
| Version | A02 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 122 Kilogram |
| Nettovikt | 112 Kilogram |
| Volym | 119.325 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428563031 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |