
OP-MCRN054MTA02E
114X5729
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R407C; R404A; R507A; R452A; R407A; R134a; R407F; R513A; R448A; R449A, Kompressor, strömtillförsel (V): 400/3/50
114X5729
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)N,N-dimethylacetamide (CAS no. 127-19-5) |
| Anslutningstyp | LÖDNING |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-MCRN054MTA02E |
| Bredd [mm] | 900.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Compressor model | MTZ032-4 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | E |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 155 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 230 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 207 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.65 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläkt, uteffekt vid 50Hz (W) | 36 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 450.000 mm |
| Fläktkåpa/typ av galler | Kåpa |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | CEEAC |
| Godkännande av köldmediebehållare | CE |
| Högt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 440 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R134aR407AR407CR407FR448AR449AR513AR404AR452AR507A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 400/3/50 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Lågt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 360 V |
| Längd [mm] | 900.0 mm |
| Låst rotor, A | 25 A |
| Ljudnivå vid 50Hz (db(A)) | 74 dBA |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 3550 m³/h |
| Material Description | OP-MCRN054MTA02E |
| Max. likström | 8.82 A |
| Model number | OP-MCRN054MTA02E |
| Mottagningsvolym [l] | 5.2 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A02 |
| SCIP ID nr | 79dd52a1-5ac2-474c-b3a7-28bf58cc9458 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | OPTYMA A02 D7 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 50Hz [V] | 360 V |
| Spänning 50Hz [V] [Max] | 440 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 5/8 in |
| Tillämpningar | MBP |
| Total höjd [mm] | 705.0 mm |
| Typ av kondensor | D7 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/2 in |
| Version | A02 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 90 Kilogram |
| Nettovikt | 85.828 Kilogram |
| Volym | 821.748 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428563093 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |