
OP-MGME086MTA02E
114X5250
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R22, Kompressor, strömtillförsel (V): 400/3/50
114X5250
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)N,N-dimethylacetamide (CAS no. 127-19-5) |
| Anslutningstyp | LÖDNING |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal fläktar | 2 |
| Beskrivning | OP-MGME086MTA02E |
| Bredd [mm] | 1000.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Compressor model | MT050-4 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | E |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 130 W |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 190 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 230 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 230 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.58 A |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 0.83 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 350.000 mm |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | CEEAC |
| Godkännande av köldmediebehållare | CE |
| Högt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 400 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R22 |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 400/3/50 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Lågt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 400 V |
| Längd [mm] | 700 mm |
| Ljudnivå vid 50Hz (db(A)) | 84 dBA |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 3600 m³/h |
| Märklast, A | 8.2 A |
| Material Description | OP-MGME086MTA02E CONDENS. UNIT |
| Max. likström | 11.5 A |
| Model number | OP-MGME086MTA02E |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A02 |
| SCIP ID nr | 96b22093-5790-468a-8f7a-4a8a244938a6 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | OPTYMA A02 H3 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 50Hz [V] | 400 V |
| Spänning 50Hz [V] [Max] | 400 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 7/8 in |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | MBP |
| Total höjd [mm] | 555.0 mm |
| Typ av kondensor | H3 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/2 in |
| Version | A02 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 104 Kilogram |
| Nettovikt | 96.5 Kilogram |
| Volym | 644.48 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428563802 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |