
OP-MCHC015
114X2651
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R404A; R452A, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/1/50
114X2651
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 1 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-MCHC015SCA04G |
| CE-godkänd | Yes |
| Compressor model | SC15MLX |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | G |
| Fas | 1 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 70 W |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 62 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.48 A |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 0.42 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläkt, uteffekt vid 50Hz (W) | 18 W |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 18 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 300.000 mm |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | CEEAC |
| Godkännande av köldmediebehållare | UL |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 240 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R404AR452A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/1/50 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 220 V |
| Ljudnivå vid 50Hz (db(A)) | 68 dBA |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 1300 m³/h |
| Material Description | OP-MCHC015SCA04G |
| Model number | OP-MCHC015 |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A04 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 50Hz [V] | 220 V |
| Spänning 50Hz [V] [Max] | 240 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 3/8 in |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | MBP |
| Typ av kondensor | BG_6 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/4 in |
| Version | A04 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 47.5 Kilogram |
| Nettovikt | 45 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 48.544 Liter |
| EAN/UPC | 5702428565226 |