
OP-LCHC010
114X1332
Segmentanvändning: Lågt baktryck, Köldmedium: R404A; R507A, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/1/50
114X1332
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 1 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-LCHC010SCA00G |
| Bredd [mm] | 321.00 mm |
| Compressor model | SC10CLX |
| CoolselectorFilter | Discontinued models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | G |
| Ersättningskod | 114X1304 |
| Fas | 1 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 36 W |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 34 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.25 A |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 0.22 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläkt, uteffekt vid 50Hz (W) | 10 W |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 9 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 230.000 mm |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | EAC |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 240 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R404AR507A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/1/50 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 220 V |
| Längd [mm] | 471.0 mm |
| Ljudnivå vid 50Hz (db(A)) | 62 dBA |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 620 m³/h |
| Material Description | OP-LCHC010SCA00G |
| Model number | OP-LCHC010 |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A00 |
| Segmentanvändning | Lågt baktryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 50Hz [V] | 220 V |
| Spänning 50Hz [V] [Max] | 240 V |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | LBP |
| Total höjd [mm] | 256.0 mm |
| Typ av kondensor | BG_3 |
| Version | A00 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 19.468 Kilogram |
| Nettovikt | 19 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 59 Liter |
| EAN/UPC | 5702428565592 |