
OP-MCGC018SCA01G
114X0557
Segmentanvändning: Lågt baktryck; Medelhögt backtryck, Köldmedium: R134a; R513A; R1234yf, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/1/50
114X0557
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 1 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-MCGC018SCA01G |
| CE-godkänd | Yes |
| Compressor model | SC18GX |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | G |
| Fas | 1 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 55 W |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 53 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.39 A |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 0.35 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläkt, uteffekt vid 50Hz (W) | 16 W |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 16 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 254.000 mm |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | CEEAC |
| Godkännande av köldmediebehållare | UL |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 240 V |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Köldmedium | R134aR513AR1234yf |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/1/50 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 220 V |
| Ljudnivå vid 50Hz (db(A)) | 64 dBA |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 800 m³/h |
| Material Description | OP-MCGC018SCA01G |
| Model number | OP-MCGC018SCA01G |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A01 |
| Segmentanvändning | Lågt baktryckMedelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 50Hz [V] | 220 V |
| Spänning 50Hz [V] [Max] | 240 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 3/8 in |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | MBP |
| Typ av kondensor | BG_4/5 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/4 in |
| Version | A01 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 25.16 Kilogram |
| Nettovikt | 24 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 71.633 Liter |
| EAN/UPC | 5702428565851 |