
OP-MCGC007NLA04G
114X0256
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R134a; R513A, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/1/50
114X0256
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal faser, fläkt | 1 |
| Antal faser, kompressor | 1 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-MCGC007NLA04G |
| Compressor model | NL7.3MF |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | G |
| Fas | 1 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 24 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.19 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläkt, uteffekt vid 50Hz (W) | 27 W |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 5 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 200.000 mm |
| Fläktdiameter (mm) | 200 mm |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | CE |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Högt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 240 V |
| Innehåller batterier | No |
| Kapacitetsstyrning | Fast varvtal |
| Köldmedium | R134aR513A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/1/50 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 50Hz [V] | 220 V |
| Ljudtrycksnivå 50Hz (vid 1 m avstånd) [db(A)] | 56 dBA |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 420 m³/h |
| Material Description | OP-MCGC007NLA04G |
| Model number | OP-MCGC007NLA04G |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A04 |
| SCIP ID nr | 8264857f-8840-4808-9cae-d0c1ab415ef5 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | OPTYMA A00 A04 A09 A10 A11 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Suganslutning, storlek [in] | 5/16 in |
| Tillämpningar | MBP |
| Typ av kondensor | BG_2 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/4 in |
| Version | A04 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 19.4 Kilogram |
| Nettovikt | 19 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 33.521 Liter |
| EAN/UPC | 5715255133681 |