
OP-LGHC0751UWF300R
114N6745
Segmentanvändning: Lågt baktryck, Köldmedium: R404A, Kompressor, strömtillförsel (V): 460/3/60
114N6745
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal faser, fläkt | 1 |
| Antal faser, kompressor | 3 |
| Antal fläktar | 2 |
| AWEF visas | Ja |
| AWEF-tillämpning | Inomhus |
| Beskrivning | OP-LGHC0751UWF300R |
| Compressor model | NTZ271-4LR1 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | R |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 311 W |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Max] | 460 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 460 V |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 1.50 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 460/1/60 |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 250 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 457.000 mm |
| Fläktdiameter (mm) | 457 mm |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Godkännande | UL-listade |
| Godkännanden | 79S0 |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 460 V |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R404A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 460/3/60 |
| Lågt värde för nominell spänning vid 60Hz [V] | 460 V |
| Luftflöde vid 60Hz (m³/h) | 5000 m³/h |
| Märklast, A | 19.3 A |
| Material Description | OP-LGHC0751UWF300R NTZ271-4LR1 |
| Max. likström | 25.2 A |
| Model number | OP-LGHC0751UWF300R |
| Mottagningsvolym [l] | 17.0 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ WF |
| Segmentanvändning | Lågt baktryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 60Hz [V] | 460 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 1 in |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | LBP |
| Typ av kondensor | M3 |
| UL-certifiering | Yes |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/2 in |
| Version | WF |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 210 Kilogram |
| Nettovikt | 193 Kilogram |
| Volym | 644.16 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428388313 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |