
OP-HRSM1000NC211Q
114N6088
Segmentanvändning: Högt baktryck, Köldmedium: R452B; R410A; R454B, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/3/60
114N6088
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Anslutningstyp | LÖDNING |
| Antal fläktar | 2 |
| Beskrivning | OP-HRSM1000NC211Q |
| Compressor model | DSH140-3 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | Q |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 400 W |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 1.80 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/60 |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 400 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 560.000 mm |
| Fläktdiameter (mm) | 560 mm |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 230 V |
| Innehåller batterier | No |
| Kapacitetsstyrning | Fast varvtal |
| Köldmedium | R410AR452BR454B |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/3/60 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 200 V |
| Luftflöde vid 60Hz (m³/h) | 16000 m³/h |
| Märklast, A | 45.7 A |
| Material Description | OP-HRSM1000NC0215Q |
| Model number | OP-HRSM1000NC211Q |
| Mottagningsvolym [l] | 18.0 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ C |
| Segmentanvändning | Högt baktryck |
| Serie | Optyma™ |
| Suganslutning, storlek [in] | 1-1/8 in |
| Tillämpningar | HBP |
| Typ av kondensor | T8 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 3/4 in |
| Version | C |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 332 Kilogram |
| Nettovikt | 317 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 2009.071 Liter |