
Termostat, KP85
060L125666
Temperaturområde [°C]: 130 - 250, Reset: Manuel max., Kontaktfunk.: SPDT, Følertype: Fjernføler, Kapillarrørslængde [mm]: 1000, Kapsling (IP): IP30
060L125666
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Alarmsignal | Stigende |
| Antal pr. pakkeformat | 32 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. @ Maks. indstillingsområde [K] | 15.0 K |
| Diff. @ Maks. indstillingsområde[°C] | 15.0 °C |
| Diff. @ Min. indstillingsområde [K] | 12.0 K |
| Diff. @ Min. indstillingsområde[°C] | 12.0 °C |
| Diff. type | Fast (maks. værdi) |
| Differens (FS) [K] | 12.0 K |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Isolering: 400VForureningsgrad: 3Nominel impulsspænding: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-5 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6-14 mm |
| Elektrisk tilslutning | Gummikabelpakning |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Fabriksindstilling (FS) [°C] | 170.0 °C |
| Følerstørrelse (Ø x L) [in] | 3/8 x 4 1/2 in |
| Følerstørrelse (Ø x L) [mm] | 9.5 x 115 mm |
| Følertype | Fjernføler |
| Fyldningstype | Adsorption |
| Godkendelse | C UL US UL873CEEACLLC CDC EURO-TYSKRINARMRS |
| Indeholder batterier | No |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, rørringe: 0,5-1,5mm2Flex, ingen rørringe: 0,7-2,5 mm2Massiv/flertrådet: 0,75-2,5mm2 |
| Kapil. rør længde | 39 3/8 in |
| Kapillarrørslængde [mm] | 1000 mm |
| Kapsling (IP) | IP30 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 V |
| Maks. følertemperatur [°C] | 300 °C |
| Maks. følertemperatur [°F] | 572.0 °F |
| Material Description | KP85 Thermostat M/32 |
| Nema rating (~) | 1 |
| Omg. temperatur-note | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 150 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Termostat |
| Produktoplysninger | Termostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | KP85 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Reset | Manuel max. |
| SCIP-dossier nr. | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-dossier produktnavn | KP KPS KPU Thermostat |
| Temperaturområde [°C] [Maks.] | 250 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min.] | 130 °C |
| Temperaturområde [°F] [maks.] | 482 °F |
| Temperaturområde [°F] [min.] | 266 °F |
| UL godkendelse filnavn | E31024 |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.394 Kilogram |
| Nettovægt | 0.341 Kilogram |
| Volume | 1.281 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428440738 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |