
Energimätare, Tillbehör
014U1938
SonoSelect and Safe
014U1938
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Anslutningstyper | Gänga |
| Beskrivning | Tailpiece connection set DN25 G1 1/4"-R1" PN16 95°C |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| For product type | SonoSelect and Safe |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Material Description | Tail Piece DN25, G1 1/4"-R1", PN16 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes with exemptions |
| Product line | 08 |
| Produktgrupp | Energimätare |
| Produkttyp | Tillbehör |
| SCIP ID nr | 42a36e5a-4a1b-4341-9033-a10ad5dd31dc |
| SCIP-dokumentproduktnamn | Household HM accessories - Tail Piece (DN15 - 25) |
| Typ av tillbehör | Fittings PN16 95°C |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.484 Kilogram |
| Nettovikt | 0.242 Kilogram |
| Volym | 0.3 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428008679 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |