
RET2001 OT - V2, 24Vdc
087N6478
RET2001OT, 24vdc powered digital room electronic thermostat to use with OpenTherm boilers
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: RET
087N6478
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal kanaler | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bakbelyst display | Ja |
| Bakre plåt | Custom Backplate |
| Beskrivning | RET2001OT, 24vdc powered digital room electronic thermostat to use with OpenTherm boilers |
| Bredd [mm] | 86.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Design standard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Djup [mm] | 43 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Frostskydd | Ja |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkännande | CEUKCA |
| Höjd [mm] | 86 mm |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Installation | 2 Wire |
| Kontrollera föroreningar | Grad 2 |
| Kontrolltyp | Opentherm modulerande kontroll |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kulhårdhetstest [°C] | 75 °C |
| Material | ABS+PC, non-flammable |
| Material Description | RET2001OT Digi Stat OpenTherm, V2 |
| Modulerande reglering | Ja |
| Namn på kategori | Digital Thermostat |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 40 °C |
| On / off-modulerande styrning | Ja |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| PÅ/AV-styrning | Ja |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | RET2001 OT - V2 |
| Produktgrupp | Rumstermostater, RET |
| Produkttyp | RET2001 |
| SCIP ID nr | 1076e053-04a2-4646-987d-f4036bc6aef1 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | Electronic programmable room thermostat |
| Statusindikator | Ja |
| Temperaturbegränsare [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Min] | 5 °C |
| Tillförseltyp | 24Vdc |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 1 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 3 A |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.185 Kilogram |
| Nettovikt | 0.185 Kilogram |
| Volym | 0.656 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162419229 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |