
RET2001M - V2, 230Vac
087N6476
RET2001M, Mains powered digital room electronic thermostat
087N6476
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal kanaler | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bakbelyst display | Ja |
| Bakre plåt | Custom Backplate |
| Beskrivning | RET2001M, Mains powered digital room electronic thermostat |
| Bredd [mm] | 86.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | 7.38.18.3.1 |
| Design standard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Djup [mm] | 43 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | 7(c)-I7(a)6(c) |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Frostskydd | Ja |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkännande | CEUKCA |
| Höjd [mm] | 86 mm |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Installation | 3 Wire |
| Kontrollera föroreningar | Grad 2 |
| Kontrolltyp | On/Off load compensation |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kulhårdhetstest [°C] | 75 °C |
| Material | ABS+PC, non-flammable |
| Material Description | RET2001M Digi Stat 230V, V2 |
| Modulerande reglering | Ja |
| Namn på kategori | Digital Thermostat |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 40 °C |
| On / off-modulerande styrning | Ja |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes with exemptions |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes with exemptions |
| PÅ/AV-styrning | Ja |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | RET2001M - V2 |
| Produktgrupp | Rumstermostater, RET |
| Produkttyp | RET2001 |
| SCIP ID nr | 1076e053-04a2-4646-987d-f4036bc6aef1 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | Electronic programmable room thermostat |
| Statusindikator | Ja |
| Temperaturbegränsare [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Min] | 5 °C |
| Tillförseltyp | 230Vac |
| Tolerans | ±10% |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 1 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 3 A |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 200 Gram |
| Nettovikt | 129.8 Gram |
| Volym | 0.69 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162419151 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |