
Batterier
087N6473
RET2001RF Digi Stat RF
087N6473
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 1 Primärbatteri SUMMA vikt Kg | 0.044 |
| 1 Primärbatteriets vikt kg | 0.022 |
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal batterier | 2 |
| Antal kanaler | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bakbelyst display | Ja |
| Bakre plåt | Custom Backplate |
| Batteriets livslängd [år] | 2.0 år |
| Batterityp | 2 alkaliska AA-batterier |
| Batterityp eller namn | Alkaline AA (LR6/ZR6) |
| Beskrivning | RET2001RF Digi Stat RF |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | 7.38.3.1 |
| Design standard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Alkaline Battries |
| Djup [mm] | 30 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | 7(a)7(c)-I6(c) |
| Färg | Vit, RAL 9016 |
| Frostskydd | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CEUKCA |
| Höjd [mm] | 86 mm |
| Innehåller batterier | Yes |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Installation | 3 Wire |
| Kontrollera föroreningar | Grad 2 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kontrolltyp | On / off-modulerande styrning |
| Kulhårdhetstest [°C] | 75 °C |
| Material | ABS+PC, non-flammable |
| Material Description | RET2001RF Digi Stat RF |
| Modulerande reglering | Ja |
| Namn på kategori | Digital RF Thermostat |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 40 °C |
| On / off-modulerande styrning | Ja |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes with exemptions |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes with exemptions |
| PÅ/AV-styrning | Ja |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | RET2001 RF |
| Produktetikett | Yes |
| Produktgrupp | Rumstermostater, RET |
| Produkttyp | RET2001 |
| RF-frekvens [MHz] | 433.92 MHz |
| RF-område [m] | 30 m |
| SCIP ID nr | 1076e053-04a2-4646-987d-f4036bc6aef1 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | Electronic programmable room thermostat |
| Statusindikator | Ja |
| Temperaturbegränsare [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Min] | 5 °C |
| Tillförseltyp | Batterier |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 1 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 3 A |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.218 Kilogram |
| Nettovikt | 0.2 Kilogram |
| Volym | 0.604 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425239366 |
| Proposition 65 | No significant risk |