
RET2001M, 230Vac
087N6470
RET2001M, Mains powered digital room electronic thermostat
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: RET
Rekommenderat byte: 087N6476
087N6470
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal kanaler | 1 |
| Applikation | Room heating |
| Bakbelyst display | Ja |
| Bakre plåt | Custom Backplate |
| Beskrivning | RET2001M, Mains powered digital room electronic thermostat |
| Bredd [mm] | 86.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Design standard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Djup [mm] | 43 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Frostskydd | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CEUKCA |
| Höjd [mm] | 86 mm |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Installation | 2 Wire |
| Kontrollera föroreningar | Grad 2 |
| Kontrolltyp | On / off-modulerande styrning |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kulhårdhetstest [°C] | 75 °C |
| Material | ABS+PC, non-flammable |
| Material Description | RET2001M Digi Stat 230V |
| Modulerande reglering | Ja |
| Namn på kategori | Digital Thermostat |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 40 °C |
| On / off-modulerande styrning | Ja |
| PÅ/AV-styrning | Ja |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | RET2001M |
| Produktetikett | Yes |
| Produktgrupp | Rumstermostater, RET |
| Produkttyp | RET2001 |
| Statusindikator | Ja |
| Temperaturbegränsare [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Min] | 5 °C |
| Tillförseltyp | 230Vac |
| Tolerans | ±10% |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 1 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 3 A |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.207 Kilogram |
| Nettovikt | 0.17 Kilogram |
| Volym | 0.604 Cubic decimeter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425239359 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |