
RET2000B-RF + RX1-S, Batterier för termostat + 230Vac för mottagare
087N6444
RET2000
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: RET
087N6444
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| °C eller °F kan väljas | Ja |
| 1 Primärbatteri SUMMA vikt Kg | 0.044 |
| 1 Primärbatteriets vikt kg | 0.022 |
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal batterier | 2 |
| Bakbelyst display | Ja |
| Batterityp | 2 alkaliska AA-batterier |
| Batterityp eller namn | Alkaline AA (LR6/ZR6) |
| Beskrivning | RET2000 |
| Design standard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Djup [mm] | 35 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Frostskydd | Ja |
| Höjd [mm] | 84 mm |
| Innehåller batterier | Yes |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Kontrollera föroreningar | Grad 2 |
| Kulhårdhetstest [°C] | 75 °C |
| Kylalternativ | Ja |
| Material Description | RET2000B-RF + RX1-S |
| Medium | A |
| Minnesbackup | Ja |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 45 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| On / off-modulerande styrning | Ja |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| PÅ/AV-styrning | Ja |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | RET2000B-RF + RX1-S |
| Produktgrupp | Rumstermostater, RET |
| Produkttyp | RET2000 |
| RF-frekvens [MHz] | 433.92 MHz |
| RF-område [m] | 30 m |
| Statusindikator | Ja |
| Temperatur [°C] [Max] | 30 °C |
| Temperatur [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Max] | 30 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperaturnoggrannhet | ±1°C |
| Temperaturområde (kylning) [°C] [Max] | 52 °C |
| Temperaturområde (kylning) [°C] [Min] | 52 °C |
| Tidsfördröjning för tillvalskompressor | Ja |
| Tillförseltyp | Batterier för termostat + 230Vac för mottagare |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 1 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 3 A |
| Växlingsskillnad [°C] [Max] | 1 °C |
| Vikt per batteri | 23 g |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.35 Kilogram |
| Nettovikt | 0.246 Kilogram |
| Volym | 0.627 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567422159 |
| Proposition 65 | No significant risk |