
RMT-24 R.THERM., Mechanical Dial Thermostat
087N1196
RMT24, elektromekanisk rumstermostat med acceleratoranvändning i 240V-system med SPDT-kontakttyp
087N1196
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Accelerator | Ja |
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Beskrivning | RMT24, elektromekanisk rumstermostat med acceleratoranvändning i 240V-system med SPDT-kontakttyp |
| Bredd [mm] | 80.00 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Djup [mm] | 40 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Garanti [år] | 2 |
| Höjd [mm] | 80 mm |
| Inbyggd termometer | Nej |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Material Description | TERMOSTAT RMT-24 |
| Matningsspänning [V] AC | 24 V |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medium | A |
| Namn på kategori | Mechanical Dial Thermostat |
| Nattsänkning | Nej |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | RMT-24 R.THERM. |
| Produktetikett | Yes |
| Produktgrupp | Rumstermostat, RMT |
| Produkttyp | RMT24 |
| Temperatur [°C] [Max] | 30 °C |
| Temperatur [°C] [Min] | 8 °C |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 4 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 10 A |
| Växlingsskillnad [°C] [Max] | 1 °C |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.142 Kilogram |
| Nettovikt | 0.137 Kilogram |
| Volym | 0.325 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702420019024 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |