
TPOne-S + DBR, 230Vac
087N7856
TPOne-S + DBR Wi-Fi-ansluten programmerbar rumstermat och RF-mottagare
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: TPOne
087N7856
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| °C eller °F kan väljas | Ja |
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Applikation | Room heating |
| Åsidosättningsfunktion | Ja |
| Automatisk sommartid | Ja |
| Bakbelyst display | Ja |
| Bakre plåt | Custom Backplate |
| Beskrivning | TPOne-S + DBR Wi-Fi-ansluten programmerbar rumstermat och RF-mottagare |
| Bredd [mm] | 155.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Design standard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Djup [mm] | 30 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Fabriksinställd kalenderklocka | Ja |
| Fabriksinställda program | Ja |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Fjärrgivare som tillval | Nej |
| Fördröjd startreglering | Ja |
| Frånslagning | Ja |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Frostskydd | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CEUKCA |
| Höjd [mm] | 66 mm |
| Impulsmärkspänning [kV] | 2.5 kV |
| Inbyggd givare | Ja |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Klockdisplay | AM/PM eller 24-timmarsformat |
| Kontrollera föroreningar | Grad 2 |
| Kontrolltyp | On / off-modulerande styrning |
| Kulhårdhetstest [°C] | 75 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Material | ABS+PC, non-flammable |
| Material Description | TPOne-S + DBR |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Medium | A |
| Namn på kategori | Programmable thermostat |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 45 °C |
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | 0 °C |
| On / off-modulerande styrning | Ja |
| Optimal startreglering | Ja |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| PÅ/AV-styrning | Ja |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | TPOne-S + DBR |
| Produktetikett | Yes |
| Produktgrupp | Programmerbara rumstermostater |
| Produkttyp | TPOne |
| RF-frekvens [MHz] | 868.42 MHz |
| RF-område [m] | 30 m |
| Schematyp | 7 dagar, 5/2 dagar, 24 timmar |
| Semesterfunktion | Ja |
| Temperatur [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperatur [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperaturnoggrannhet | ±1°C |
| Termostatläge | Ja |
| Till-/frånslagningar per dag | 6 |
| Tillförseltyp | 230Vac |
| Timer för serviceintervall | Ja |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 1 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 3 A |
| Visar tid eller temperatur | Ja |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.47 Kilogram |
| Nettovikt | 0.1 Kilogram |
| Volym | 1.872 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567423927 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |