
230Vac
087N7935
TP5001M, Mains powered digital electronic programmable room thermostat
087N7935
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 1 Primärbatteri SUMMA vikt Kg | 0.001 |
| 1 Primärbatteriets vikt kg | 0.001 |
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal batterier | 2 |
| Applikation | Room heating |
| Åsidosättningsfunktion | Ja |
| Automatisk sommartid | Ja |
| Bakbelyst display | Ja |
| Bakre plåt | Custom Backplate |
| Batterityp eller namn | Coin battery Manganese Lithium (CR1220) |
| Beskrivning | TP5001M, Mains powered digital electronic programmable room thermostat |
| Bredd [mm] | 86.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | 7.38.18.3.1 |
| Design standard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Djup [mm] | 43 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | 6(c)7(a)7(c)-I |
| Fabriksinställda program | Ja |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Fjärrgivare som tillval | Nej |
| Fördröjd startreglering | Ja |
| Frostskydd | Ja |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkännande | CEUKCA |
| Höjd [mm] | 86 mm |
| Impulsmärkspänning [kV] | 2.5 kV |
| Inbyggd givare | Ja |
| Innehåller batterier | Yes |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Klockdisplay | AM/PM eller 24-timmarsformat |
| Kontrollera föroreningar | Grad 2 |
| Kontrolltyp | On/Off load compensation |
| Kulhårdhetstest [°C] | 75 °C |
| Material | ABS+PC, non-flammable |
| Material Description | TP5001M Prog Stat 230V, V2 |
| Namn på kategori | 5/2 Day Thermostat |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 40 °C |
| On / off-modulerande styrning | Ja |
| Optimal startreglering | Ja |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes with exemptions |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes with exemptions |
| PÅ/AV-styrning | Ja |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | TP5001M Prog Stat 230V, V2 |
| Produktgrupp | Programmerbara rumstermostater |
| Produkttyp | TP5001 |
| Schematyp | 5/2 dagar, 24 timmar |
| SCIP ID nr | 1076e053-04a2-4646-987d-f4036bc6aef1 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | Electronic programmable room thermostat |
| Semesterfunktion | Ja |
| Temperatur [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperatur [°C] [Min] | 5 °C |
| Till-/frånslagningar per dag | 4 |
| Tillförseltyp | 230Vac |
| Timer för serviceintervall | Ja |
| Tolerans | ±10% |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 1 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 3 A |
| Visar tid eller temperatur | Ja |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 208 Gram |
| Nettovikt | 208 Gram |
| Volym | 0.656 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162419328 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |