
230Vac
087N7930
TP5001M, Mains powered digital electronic programmable room thermostat
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: TP5001
087N7930
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Applikation | Room heating |
| Åsidosättningsfunktion | Ja |
| Automatisk sommartid | Ja |
| Bakbelyst display | Ja |
| Bakre plåt | Custom Backplate |
| Beskrivning | TP5001M, Mains powered digital electronic programmable room thermostat |
| Bredd [mm] | 86.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Design standard | EN 60730-2-9 |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Djup [mm] | 43 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Fabriksinställda program | Ja |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Fjärrgivare som tillval | Nej |
| Fördröjd startreglering | Ja |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Frostskydd | Ja |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CEUKCA |
| Höjd [mm] | 86 mm |
| Impulsmärkspänning [kV] | 2.5 kV |
| Inbyggd givare | Ja |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Klockdisplay | AM/PM eller 24-timmarsformat |
| Kontrollera föroreningar | Grad 2 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kontrolltyp | On / off-modulerande styrning |
| Kulhårdhetstest [°C] | 75 °C |
| Material | ABS+PC, non-flammable |
| Material Description | TP5001M Prog Stat 230V |
| Namn på kategori | 5/2 Day Thermostat |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 40 °C |
| On / off-modulerande styrning | Ja |
| Optimal startreglering | Ja |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| PÅ/AV-styrning | Ja |
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | TP5001M Prog Stat 230V |
| Produktgrupp | Programmerbara rumstermostater |
| Produkttyp | TP5001 |
| Schematyp | 5/2 dagar, 24 timmar |
| Semesterfunktion | Ja |
| Temperatur [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperatur [°C] [Min] | 5 °C |
| Till-/frånslagningar per dag | 4 |
| Tillförseltyp | 230Vac |
| Timer för serviceintervall | Ja |
| Tolerans | ±10% |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 1 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 3 A |
| Visar tid eller temperatur | Ja |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 207 Gram |
| Nettovikt | 102 Gram |
| Volym | 0.604 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425239403 |
| Proposition 65 | No significant risk |