
Dopptermostater, Storbritannien, ITD, Funktion: Dubbel styrning och begränsningstermostat, 0 °C - 90 °C, Fabriksinställda temp. Gräns [°C]: 80
099-1062
Dubbel styr- och begränsningsfunktion
099-1062
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Begränsningsområde [°C] [Max] | 100 °C |
| Begränsningsområde [°C] [Min] | 90 °C |
| Beskrivning | Dubbel styr- och begränsningsfunktion |
| Bredd [mm] | 100.00 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Djup [mm] | 57 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Fabriksinställda temp. Gräns [°C] | 80 °C |
| Funktion | Dubbel styrning och begränsningstermostat |
| Höjd [mm] | 110 mm |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Längd på ficka [mm] | 100 mm |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Material Description | ITD |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 80 °C |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | 03 |
| Produktgrupp | Dopptermostater, Storbritannien |
| Produkttyp | ITD |
| Temperaturregleringsområde [°C] [Max] | 90 °C |
| Temperaturregleringsområde [°C] [Min] | 0 °C |
| Typ av brytare - begränsning | SPST |
| Typ av brytare - reglering | SPDT |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 3 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 10 A |
| Växlingsskillnad | 4 ± 1°C |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.43 Kilogram |
| Nettovikt | 0.425 Kilogram |
| Volym | 2.162 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5013567403486 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |