
Dopptermostater, Storbritannien, ITC, Funktion: Styrtermostat, 0 °C - 90 °C
099-1058
Styrfunktion (värmeåterställning) med dold intrångsskyddad justering
099-1058
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Beskrivning | Styrfunktion (värmeåterställning) med dold intrångsskyddad justering |
| Bredd [mm] | 54.00 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Djup [mm] | 56 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Funktion | Styrtermostat |
| Höjd [mm] | 110 mm |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Längd på ficka [mm] | 100 mm |
| Material Description | ITC |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 65 °C |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Product line | 03 |
| Produktetikett | Yes |
| Produktgrupp | Dopptermostater, Storbritannien |
| Produkttyp | ITC |
| Temperaturregleringsområde [°C] [Max] | 90 °C |
| Temperaturregleringsområde [°C] [Min] | 0 °C |
| Typ av brytare - reglering | SPDT |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 3 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 10 A |
| Växlingsskillnad | 4 ± 1°C |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.265 Kilogram |
| Nettovikt | 0.265 Kilogram |
| Volym | 1.17 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702420079738 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |