
ATF, 10 °C - 90 °C
087N6712
Elektromekanisk rörfrostskyddstermostat, kan klämmas fast på ½ "och 2" rör.
087N6712
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Applikation | Pipe frost thermostat |
| Beskrivning | Elektromekanisk rörfrostskyddstermostat, kan klämmas fast på ½ "och 2" rör. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Garanti [år] | 2 |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Installation | Clamp-on |
| Material Description | ATF Thermostat |
| Medium | A |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Product line | 03 |
| Produktbeskrivning | ATF |
| Produktetikett | Yes |
| Produktgrupp | Cylinder, rörtermostater |
| Produktnamn | ATF |
| Produkttyp | ATF |
| Temperatur [°C] [Max] | 90 °C |
| Temperatur [°C] [Min] | 10 °C |
| Termostat | Frostskyddstermostat |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 2 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 6 A |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.17 Kilogram |
| Nettovikt | 0.143 Kilogram |
| Volym | 0.584 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702420082257 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |