
30 °C - 90 °C
041E0010
KYLPASTA 5 g. SERVICE
041E0010
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Applikation | Cylinder Thermostat |
| Beskrivning | KYLPASTA 5 g. SERVICE |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Godkännande | CE |
| Innehåller batterier | No |
| Material Description | AT CYLINDER THERMOSTAT |
| Medium | A |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Product line | 02 |
| Produktgrupp | Cylindrar och rör, Storbritannien |
| Produktnamn | ATC |
| Produkttyp | ATC |
| SCIP ID nr | 523dd188-9188-4cf0-86e7-a27d5608a2e5 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | AT CYLINDER THERMOSTAT |
| Temperatur [°C] [Max] | 90 °C |
| Temperatur [°C] [Min] | 30 °C |
| UL-certifiering | No |
| Utgångsrelä märkdata induktiv [A] | 2 A |
| Utgångsrelä märkdata resistiv [A] | 6 A |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.264 Kilogram |
| Nettovikt | 0.189 Kilogram |
| Volym | 0.781 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702425026898 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |