
Thermostats, DEVIreg™ Touch Pure White, Sensor type: Room + Floor, 16 A
140F1064
null: 5 - 45, null: 5 - 35, Displaytyp: Pekskärm
140F1064
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 1 Primärbatteri SUMMA vikt Kg | 0.000 |
| 1 Primärbatteriets vikt kg | 0.000 |
| 2-pole switch | nej |
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal batterier | 1 |
| Applikation | Floor heating |
| Batterityp eller namn | Coin battery - (Manganese Silicon) lithium rechargeable battery by Seiko (MS414GE) |
| Battery backup | ja |
| Beskrivning | DEVIreg™ Touch Design Frame white |
| Bredd [mm] | 85.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | CEEACIntertek SemkoUkrTEST |
| Compatible foreign sensor type | ja |
| Compatible frame system | ja |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| DIN mounting | nej |
| Display (Ja/Nej) | Ja |
| Displaytyp | Pekskärm |
| Djup [mm] | 24 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP Class | 21 |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Föroreningsgrad | 2 |
| Frost protection [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkännande | UkrTESTCE |
| Höjd [mm] | 85 mm |
| Inductive load | cos φ= 0.3 max 1A |
| Innehåller batterier | Yes |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Kultryckstest temperatur [°C] | 75 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 65 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -20 °C |
| Material Description | DEVIreg Touch termostat POLVIT |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 30 °C |
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | 0 °C |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 95 mm |
| Paket, djup [mm] | 140 mm |
| Paket, höjd [mm] | 85 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIreg™ Touch Pure White |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg™ Touch |
| Programvaruklass | A |
| Reglertyp | PWM |
| Relay switch | 1-pole |
| Resistive load max [A] | 16 A |
| Sensor definition point [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| Standby power consumption [W] [Max] | 0.40 W |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 220 V |
| Temperaturbegränsare [°C] [Max] | 45 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature - floor [°C] [Max] | 45 °C |
| Temperature - floor [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature - room [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature - room [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature max. limiter [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature max. limiter [°C] [Min] | 20 °C |
| Temperature min. limiter [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature min. limiter [°C] [Min] | 10 °C |
| Terminal cable size max [mm²] | 2 x 2.5 |
| Termostat IP klass | 21 |
| Typ av givare | Room + Floor |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Vikt per batteri | 0 g |
| Warranty type | 5-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.242 Kilogram |
| Nettovikt | 0.24 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 1.131 Liter |
| EAN/UPC | 5703466215135 |