
Thermostats, DEVIreg™ Smart ivory, Sensor type: Room + Floor, 16 A
140F1142
null: 5 - 45, null: 5 - 35, Displaytyp: Pekskärm
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: DEVIreg™ Smart
140F1142
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 1 Primärbatteri SUMMA vikt Kg | 0.000 |
| 1 Primärbatteriets vikt kg | 0.000 |
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal batterier | 1 |
| Applikation | Floor heating |
| Batterityp eller namn | Coin battery - (Manganese Silicon) lithium rechargeable battery by Seiko (MS414GE) |
| Beskrivning | DEVIreg™ Smart ivory |
| Bredd [mm] | 85.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | CEEACIntertek Semko |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| DIN mounting | nej |
| Display (Ja/Nej) | Ja |
| Displaytyp | Pekskärm |
| Djup [mm] | 44 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP Class | 21 |
| Färg | Ivory 1013 |
| Föroreningsgrad | 2 |
| Frost protection [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkännande | CE |
| Höjd [mm] | 85 mm |
| Hysteresis (+/-) | 0.20 |
| Inductive load | cos φ= 0.3 max 1A |
| Innehåller batterier | Yes |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Kultryckstest temperatur [°C] | 75 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 65 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -20 °C |
| Material Description | DEVIreg Smart Ivory |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 30 °C |
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | 0 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 108 mm |
| Paket, djup [mm] | 110 mm |
| Paket, höjd [mm] | 84 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIreg™ Smart ivory |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg™ Smart |
| Programvaruklass | A |
| Reglertyp | PWM |
| Relay switch | 1-pole |
| Resistive load max [A] | 16 A |
| Sensor definition point [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| Standby power consumption [W] [Max] | 0.40 W |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 220 V |
| Temperaturbegränsare [°C] [Max] | 45 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature - floor [°C] [Max] | 45 °C |
| Temperature - floor [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature - room [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature - room [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature max. limiter [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature max. limiter [°C] [Min] | 20 °C |
| Temperature min. limiter [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature min. limiter [°C] [Min] | 10 °C |
| Terminal cable size max [mm²] | 2 x 2.5 |
| Typ av givare | Room + Floor |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Vikt per batteri | 0 g |
| Warranty type | 5-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.263 Kilogram |
| Nettovikt | 0.26 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 0.998 Liter |
| EAN/UPC | 5703466239643 |