
DEVIreg™ Opti
140F1055
null: 5 - 45, null: 5 - 35, Displaytyp: LCD
140F1055
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 1 Primärbatteri SUMMA vikt Kg | 0.001 |
| 1 Primärbatteriets vikt kg | 0.001 |
| 2-pole switch | nej |
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal batterier | 1 |
| Applikation | Floor heating |
| Batterityp eller namn | Coin battery Manganese Lithium (CR1220) |
| Beskrivning | DEVIreg™ OPTI Pure White |
| Bredd [mm] | 85.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | Intertek Semko |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| DIN mounting | nej |
| Display (Ja/Nej) | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Djup [mm] | 44 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP Class | 21 |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Föroreningsgrad | 2 |
| Frost protection [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CE |
| Höjd [mm] | 85 mm |
| Inductive load | cos φ= 0.3 max 1A |
| Innehåller batterier | Yes |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kultryckstest temperatur [°C] | 75 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 60 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -25 °C |
| Material Description | DEVIreg Opti termostat POLVIT |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 35 °C |
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | 0 °C |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIreg™ Opti |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg™ OPTI |
| Reglertyp | PWM |
| Resistive load max [A] | 13 A |
| Sensor definition point [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| Standby power consumption [W] [Max] | 0.50 W |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 220 V |
| Temperature - floor [°C] [Max] | 45 °C |
| Temperature - floor [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature - room [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature - room [°C] [Min] | 5 °C |
| Typ av givare | Room + Floor |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Vikt per batteri | 1 g |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.255 Kilogram |
| Nettovikt | 0.25 Kilogram |
| Volym | 0.642 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5703466243152 |
| Proposition 65 | No significant risk |