
DEVIreg™ Multi, Typ av givare: NTC, 32 A
140F1139
Displaytyp: LCD
140F1139
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)Lead titanium zirconium oxide (CAS no. 12626-81-2)Potassium nonafluoro-1-butanesulfonate (CAS no. 29420-49-3)1, 2-dimethoxyethane, ethylene glycol dimethyl ether (EGDME) (CAS no. 110-71-4)6,6'-di-tert-butyl-2,2'-methylenedi-p-cresol (CAS no. 119-47-1) |
| Applikation | Asphalt ice and snow meltingCold storeGround ice and snow meltingPipe / tank frost protectionRoof frost protectionSport fieldsVineyard frost protection |
| Battery backup | ja |
| Beskrivning | DEVIreg™ Multi |
| Bredd [mm] | 138.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | CE |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DIN mounting | ja |
| Display (Ja/Nej) | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Djup [mm] | 70 mm |
| Drifttemperatur [°C] [Max] | 60 °C |
| Drifttemperatur [°C] [Min] | -20 °C |
| Element IP Class | 40 |
| EU RoHS-undantagsklausul | 6(c)7(a)7(c)-I |
| Färg | Svart |
| Föroreningsgrad | 2 |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CE |
| Höjd [mm] | 110 mm |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Innehåller batterier | No |
| Kultryckstest temperatur [°C] | 125 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 85 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -30 °C |
| Material Description | DEVIreg Multi |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes with exemptions |
| Paket, bredd [mm] | 138 mm |
| Paket, djup [mm] | 70 mm |
| Paket, höjd [mm] | 122 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIreg™ Multi |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg™ Multi |
| Resistive load max [A] | 32 A |
| Sensor failure monitoring | ja |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 230 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 110 V |
| Typ av givare | NTC |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.634 Kilogram |
| Nettovikt | 0.511 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 2.799 Liter |
| EAN/UPC | 5703466248560 |