
DEVIreg™ Hotwater
140F1133
DEVIreg™ Hotwater
140F1133
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Applikation | Tappvarmvatten |
| Battery backup | ja |
| Beskrivning | DEVIreg™ Hotwater |
| Bredd [mm] | 138.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | CEEAC |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DIN mounting | ja |
| Display (Ja/Nej) | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Djup [mm] | 70 mm |
| Drifttemperatur [°C] [Max] | 60 °C |
| Drifttemperatur [°C] [Min] | -20 °C |
| Element IP Class | 40 |
| Färg | Svart |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CEEAC |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Höjd [mm] | 110 mm |
| Innehåller batterier | No |
| Kultryckstest temperatur [°C] | 125 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 85 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -30 °C |
| Material Description | DEVIreg Hotwater |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 138 mm |
| Paket, djup [mm] | 70 mm |
| Paket, höjd [mm] | 122 mm |
| Product line | 21 |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg™ Hotwater |
| Resistive load max [A] | 32 A |
| Typ av givare | NTC |
| UL-certifiering | No |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 1.2 Kilogram |
| Nettovikt | 0.512 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 3.08 Liter |
| EAN/UPC | 5703466249680 |