
DEVIreg Display Connect
140F1162
null: 4 - 45, null: 4 - 35, Displaytyp: LED
140F1162
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 2-pole switch | nej |
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)Lead monoxide (PbO, CAS no. 1317-36-8) |
| Antal batterier | 1 |
| Applikation | Floor heating |
| Battery backup | ja |
| Beskrivning | DEVIreg Display Connect |
| Bredd [mm] | 85.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | Intertek SemkoUkrTESTEAC |
| Compatible foreign sensor type | ja |
| Compatible frame system | ja |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DIN mounting | nej |
| Display (Ja/Nej) | Ja |
| Displaytyp | LED |
| Djup [mm] | 24 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP Class | 21 |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Färg | RAL 9016 |
| Föroreningsgrad | 2 |
| Frost protection [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 5 |
| Höjd [mm] | 85 mm |
| Indicator type | LED |
| Inductive load | cos φ= 0.3 max 1A |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Kultryckstest temperatur [°C] | 75 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 60 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -25 °C |
| Material Description | DEVIreg Display Connect |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 35 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | 0 °C |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 95 mm |
| Paket, djup [mm] | 95 mm |
| Paket, höjd [mm] | 80 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIreg™ Display Connect |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg Display Connect |
| Programvaruklass | A |
| Reglertyp | PWM |
| Relay switch | 1-pole |
| Resistive load max [A] | 16 A |
| SCIP ID nr | 30f8919e-7b0b-4c31-83a2-cd6841d9b1e6 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | DEVIreg Display Connect - Room Thermostat |
| Sensor definition point [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| Standby power consumption [W] [Max] | 0.20 W |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 220 V |
| Temperature - floor [°C] [Max] | 45 °C |
| Temperature - floor [°C] [Min] | 4 °C |
| Temperature - room [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature - room [°C] [Min] | 4 °C |
| Temperature max. limiter [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature max. limiter [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature min. limiter [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature min. limiter [°C] [Min] | 4 °C |
| Terminal cable size max [mm²] | 2 x 2.5 |
| Typ av givare | Room + Floor |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Warranty type | 5-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 204 Gram |
| Nettovikt | 153 Gram |
| Volym | 0.722 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5703466250396 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |