
DEVIreg™ 850
140F1085
Display type: 2x16-character illuminated display, Application: Asphalt ice and snow melting; Roof frost protection; Ground ice and snow melting
140F1085
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 2-pole switch | nej |
| Applikation | Asphalt ice and snow meltingGround ice and snow meltingRoof frost protection |
| Battery backup | nej |
| Beskrivning | DEVIreg™ 850 IV Latin with PSU |
| Bredd [mm] | 23.50 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | Intertek Semko |
| Compatible frame system | nej |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DIN mounting | ja |
| Display (Ja/Nej) | Ja |
| Displaytyp | 2x16-character illuminated display |
| Djup [mm] | 53 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP Class | 20 |
| EU RoHS-undantagsklausul | 6(c) |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CE |
| Höjd [mm] | 86 mm |
| Indicator type | LED |
| Inductive load | cos φ= 0.3 max 1A |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 65 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -20 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Material Description | DEVIreg 850 IV med PSU-enhet |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 40 °C |
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | -10 °C |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes with exemptions |
| Paket, bredd [mm] | 232 mm |
| Paket, djup [mm] | 280 mm |
| Paket, höjd [mm] | 72 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIreg™ 850 |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg™ 850 |
| Relay switch | 1-pole |
| Resistive load max [A] | 15 A |
| SCIP ID nr | 7a73589d-5564-4385-abca-03fd7de34e2a |
| SCIP-dokumentproduktnamn | "Temperature controller for and and snow melting systems" |
| Sensor failure monitoring | ja |
| Standby power consumption [W] [Max] | 3.00 W |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 220 V |
| Typ av givare | w/o sensor |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.828 Kilogram |
| Nettovikt | 0.82 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 4.677 Liter |
| EAN/UPC | 5703466209264 |