
DEVIreg™ 330
140F1073
Temperaturinst.område [°C]: 60 - 160, Displaytyp: INGEN DISPLAY
140F1073
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 2-pole switch | nej |
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Applikation | Asphalt ice and snow meltingCold storeGround ice and snow meltingPipe / tank frost protectionRoof frost protectionSport fieldsVineyard frost protection |
| Beskrivning | DEVIreg™ 330 +60<>+160° |
| Bredd [mm] | 36.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | NEMKO |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DIN mounting | ja |
| Displaytyp | INGEN DISPLAY |
| Djup [mm] | 58 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP Class | 20 |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Föroreningsgrad | 2 |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CE |
| Höjd [mm] | 86 mm |
| Hysteresis (+/-) | 0.40 |
| Indicator type | LED |
| Inductive load | cos φ= 0.3 max 1A |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Kultryckstest temperatur [°C] | 75 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 65 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -20 °C |
| Material Description | DEVIreg 330 (60 till 160 ºC) |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 50 °C |
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | -10 °C |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 95 mm |
| Paket, djup [mm] | 140 mm |
| Paket, höjd [mm] | 85 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIreg™ 330 |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIreg™ 330 series |
| Reglertyp | Hysteresis |
| Relay switch | 1-pole |
| Resistive load max [A] | 16 A |
| Scale Setting | +60 +160ºC |
| Sensor definition point [Ohm/°C] | 16.7kΩ / 100°C |
| Standby power consumption [W] [Max] | 0.25 W |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 220 V |
| Temperaturbegränsare [°C] [Max] | 160 °C |
| Temperaturbegränsare [°C] [Min] | 60 °C |
| Temperaturinst.område [°C] [Max] | 160 °C |
| Temperaturinst.område [°C] [Min] | 60 °C |
| Terminal cable size max [mm²] | 2 x 2.5 |
| Typ av givare | Wire |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.33 Kilogram |
| Nettovikt | 0.327 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 1.131 Liter |
| EAN/UPC | 5703466209233 |