
Typ av givare: NTC
19911006
null: 5 - 45, null: 5 - 35, Displaytyp: Pekskärm
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Termostater
19911006
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| 2-pole switch | ja |
| Applikation | Floor heating |
| Beskrivning | DEVIdry Pro Kit, Touch |
| Bredd [mm] | 85.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | EAC |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DIN mounting | nej |
| Display (Ja/Nej) | Ja |
| Displaytyp | Pekskärm |
| Djup [mm] | 54 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Färg | Vit RAL 9010 |
| Föroreningsgrad | 2 |
| Frost protection [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkännande | CE |
| Höjd [mm] | 85 mm |
| Hysteresis (+/-) | 0.40 |
| Indicator type | LED |
| Inductive load | cos φ= 0.3 max 1A |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Kultryckstest temperatur [°C] | 75 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Max] | 65 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min] | -20 °C |
| Material Description | Devidry Pro Kit Control ELKO |
| Omgivande temperatur [°C] [Max] | 30 °C |
| Omgivande temperatur [°C] [Min] | 0 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 230 mm |
| Paket, djup [mm] | 280 mm |
| Paket, höjd [mm] | 80 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIdry™ Pro Kit |
| Produktgrupp | Thermostats |
| Produkttyp | DEVIdry™ Kit |
| Reglertyp | Hysteresis |
| Resistive load max [A] | 16 A |
| Sensor definition point [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| Set accessories | Assembly Tool For Devidry |
| Stand. för godkännande | EN/IEC 60730-1 EN/IEC 60730-2-7 EN/IEC 60730-2-9 |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 220 V |
| Temperature - floor [°C] [Max] | 45 °C |
| Temperature - floor [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature - room [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature - room [°C] [Min] | 5 °C |
| Temperature max. limiter [°C] [Max] | 60 °C |
| Temperature max. limiter [°C] [Min] | 20 °C |
| Temperature min. limiter [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperature min. limiter [°C] [Min] | 10 °C |
| Terminal cable size max [mm²] | 2 x 2.5 |
| Termostat IP klass | 21 |
| Typ av givare | NTC |
| UL-certifiering | No |
| UNSPSC-KOD | 41112209 |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.808 Kilogram |
| Nettovikt | 0.8 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 5.152 Liter |
| EAN/UPC | 5703466194515 |